Už jste se vrhli na jarní úklid?

Internet je dnes plný návodů na jarní systematický úklid věcí a domova. Dokonce už jsou na to i kurzy, knihy a semináře, kde na vás naučí metody jak efektivně vyklidit věci, které nepotřebujete a které Vám doma zbytečně překáží. No proč ne:-) Také najdete mnoho článků, inspirací a návodů na očistu těla. Detox je dnes nejčastější slovo v oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Už méně informací najdete o vyčištění nepřijemných pocitů, strachů, lístostí a bezmocí, které si taky pěkně v tom životě skladujeme. Neustále o ně zakopáváme a žijeme je dokola. I s těmi se dá jednou pro vždy zatočit.

Stejně je to všechno propojené

Pokud jste hodně pořádní, doporučuji udělat úklid na všech třech úrovních vašeho života. Jestli patříte spíše k “bordelářům”, začnětě nejprve debordelizovat ve své hlavě. Když se efektivně a trvale zbavíte nepříjemných pocitů spojených s konkrétními myšlenkami, zaručuju vám, že to má pozitivní vliv i na očistu těla a prostoru, ve kterém žijete. Ve vašem těle a kolem vás je vše odrazem toho, jak to máte naskládano v sobě uvnitř. Proto je logické, že jarní úklid (i jakýkoliv jiný) je třeba začít právě tam. Pokud své strachy, obavy a jiné nepříjemné pocity odstraníte trvale ze svého podvědomí, jako přirozený důsledek se vám uleví tělesně (zdravotně) a rozhodně budete i více v pohodě s tím, kde a jak žijete. Často pak prostor kolem sebe přeskládáte tak nějak přirozeně, bez úsilí.

Jak je to možné?

Protože my jsme ti tvůrci toho bordílku v nás. My jsme se pro něco rozhodli (ať už více či méně vědomě) a podle toho a našich programů v podvědomí, si pak utváříme svůj život a žijeme podle něj. Proto, když dva lidé jedí stejně hodně, stejně často, stejné jídlo, tak je jeden hubený a druhý bojuje s nadváhou. Oba totiž jedí s jiným záměrem a také jejich tělo funguje podle jiných programů.

Nejdůležitější je rozhodnutí

Pokud se rozhodnete na jaře ze sebou něco udělat, je to jen dobře, ať začnete z kterékoliv strany. Jen pozor na to, pro co se rozhodnete. On totiž cíl a rozhodnutí: “Něco se sebou udělám, když je jaro.”, může dopadnout různě. Například si můžete zlomit nohu. Výsledek se dá rozhodně označit tak, že jste se sebou něco udělali. Nebo to může být záměr “Zbavím se toho, co nepotřebuji”. Tohle se může také zajímavě projevit v realitě, např. že vás sousedí vytopí a vy spoustu věcí vyhodíte. Nebo si můžete pomyslet “Konečně si najdu chlapa”. Tak na to taky bacha. To se klidně může projevit tak, že si ho sice v práci vyhlídnete resp. najdete, ale on o vás rozhodně nemusí jevit zájem a pozve na rande kolegyni. Takže doporučuji spíše si uvědomit jaký má být výsledek, co opravdu chcete a formulovat ho pozitivně. Například: “Mám zdravé tělo a cítím se báječně.“ nebo: “Mám hezky uklizený byt a je mi doma příjemně.”, nebo: “Mám skvělého partnera, jsem šťastná.”.

A když ani to nejde?

Pokud nemáte to, pro co jste se rozhodli, brání vám v tom vaše bloky v podvědomí. Ať si to přiznáte nebo ne, řídí vás, ovlivňují vaše volby, vaše kroky, vaše vztahy, zdraví i to, jak to u vás doma vypadá. Naštěstí dnes existují techniky, pomocí kterých můžete s těmito bloky pracovat velmi rychle a s jasným výsledkem. Pro více informací se můžete podívat na stránky o metodě RUŠ, která je velmi praktická, věcná a rychlá.  Na www.metodarus.cz, najdete řadu videí s lidmi, kteří se rozhodli něco zásadního ve svém životě změnit. Za pomocí této metody  na sobě zapracovali, a dnes žijí šťastnější, plnohodnotnější život.

Přeji vám šťastné, zdravé a čisté jarní dny.
Lucie

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..