Lucie Chromá, terapeutka, ceremonialistka, lektorka

Jsem vyhledávanou terapeutkou Metody RUŠ, lektorkou workshopů a přednášek pro páry, průvodkyní novodobými rituály a ženskými tématy.

Žila jsem mnoho let ve světě mužských principů. Vyrůstala jsem se čtyřmi stejně starými kluky, takže většina mých dětských her se týkaly klučičích věcí. K tomu jsem měla dominantního tátu, který emoce, sdílení prožitků a cokoliv mimo materiální svět kritizoval. Vzhlížela jsem k němu a proto jsem na mnoho let uzamkla svou dívčí a ženskou část sebe někde hluboko.

Byla jsem skoro do 30 let přesvědčená, že muži to mají snadnější, že jsem se neměla narodit jako holka a že je to za trest být žena. To ovlivnilo mojí menstruaci, která byla nepříjemná a bolestivá. Oblékala jsem se jako kluk, měla stejné vyjadřování a minimální prožitky při milování.

Ženské tělo je ale moudré. A když už se narodíme s pohlavím ženy, dříve nebo později nás tělo přiměje, abychom mu začaly naslouchat. Musela jsem si zpracovat své programy a vzorce chování. Začala jsem naslouchat svému menstruačního cyklu, rozumět mu a respektovat ho. Roztancovala jsem postupně celé své tělo.

Začala jsem praktikovat novodobé rituály, které společně s tancem a sesterstvím tvoří pro ženu oporu, důvěru a bezpečí, ve kterém se žena může otevřít a začít hojit svá zranění a bolesti, které jí trápí.

Smyslem workshopu je najít svou sílu ženství a propustit to, co nám v tom brání, vyživit tělo i duši a cítit vitalitu, radost a novou životní energii.