Reference Metoda RUŠ

Ač jsem byla mírně skeptická, tak se mi fakt ulevilo. Od terapie byla série situací, při kterých bych vylítla a teď najednou nic, klid. Největší radost mi udělalo, jak jsem dneska zvládla dceru - sama mi ráno prošla říci o trápení se spolužačkou ve školce. Zareagovala jsem v klidu, s pochopením, tak jak ona potřebovala jsem jí poradila, fakt jsem si to užila. Vzpomínala jsem u toho na svůj zážitek s mámou, co jsme probíraly na terapii a už mě to nedeptalo. Měla jsem to před sebou v hlavě jako plakát s obrazem té vzpomínky, ale nic to se mnou nedělalo a já mohla reagovat úplně nezasažená těmi svými starými emocemi. Moc děkuji!!!
Danielamáma 2 dětí
Za Lucií Chromou jsem přišla, protože jsem měla silný pocit nelásky od sebe i od rodičů, strach se projevovat, pocit, že jsem špatná, když nesplňuji něčí požadavky a ještě mnohé další problémy. Tyto problémy mě v mém životě zásadně ovlivňovaly a co hlavně trápily na duši. Rozhodla jsem se proto něco udělat a zvolila jsem si terapii RUŠ. Jsem moc vděčná, že jsem se takto rozhodla. Měla jsem samo sebou strach a obavy postavit se čelem svým dlouhodobým problémům, ale touha po lepším životě byla silnější, než strach. Díky tomu, že jsem si prošla terapií RUŠ jsem dnes mnohem vyrovnanější, cítím více lásky od svých rodičů i sama k sobě. Můj vztah s rodiči je mnohem lepší, za což jsem moc ráda. Také jsem mnohem silnější, sebevědomější, jistější a přijímám se taková, jaká jsem. Jsem moc vděčná za to, že jsem se pro Lucii a RUŠku rozhodla :).
VlaďkaPraha
Za Lucií na terapii metodou Ruš jsem přišla proto, že jsem se potřebovala vzpamatovat z rozchodu. Lucie věděla naprosto přesně, kde a co je potřeba vyčistit, abych po několika hodinách s ní odcházela jako naprosto vyměněná, spokojená a vyrovnaná žena, která ví, že teď už ji v životě čeká jenom spousta lásky, pohody a radosti. Z minulého rozchodu jsem se bez metody Ruš vzpamatovávala dva roky. Lucie mě dala dohromady během pár hodin. Metoda Ruš je geniální, rychlá a jednoduchá a zbaví Vás vašich problémů, starostí a bolístek trvale a navždy. Jsem za to tak vděčná a cítím, že jsem ve svých 38 letech dostala návod na život. Nic jiného než Rušku totiž k životu nepotřebujete.
Martinaúčetní, Praha
Metoda RUŠ a Lucie mi změnily život. Bez nadsázky! Poprvé v životě přijímám sama sebe takovou jaká jsem, přijímám tak i svou rodinu a lidi kolem sebe. Nikdy v životě jsem nepociťovala takové štěstí, které dokážu cítit od absolvování dvou terapíí s Lucii. Terapie mi otevřely nové možnosti i pohled na svět a do mého života začaly vstupovat zcela nové tipy lidí. Díky zásadní změně svého životního postoje mám v tuto chvíl partnera, s nímž jsem šťastná a uvědomuji si, že před absolvováním terapií bych vztah s takovým člověkem mít nedokázala. Problémy, které jsem držela v sobě, by vztah nedovolily začít nebo by ho velmi brzy zničily. Základem všeho je chtít a vybrat si cestu, která Vás dovede ke spokojenosti a vyrovnanosti. Já jsem skutečně chtěla, ale bez důsledného vedení Lucie bych to nezvládla. Tímto Vám Lucie ještě jednou děkuji za život, ke kterému jste mi pomohla.
Jana, 34 letmajitelka kreativního studia
Lucii jsem si vybrala, protože je důsledná a přísná... a to tedy opravdu v tom nejlepším smyslu je:-). Přišla jsem s pocity stagnace v životě, cítila jsem se osaměle a trošku jako unavený stroj, hodně jsem se emocionálně zmítala nahoru a dolů. Po druhé návštěvě nastal asi zlom a strašně se mi život odlehčil. Kdybych měla vyjádřit, co jsem díky metodě RUŠ a Lucce získala, pak je to přijetí, klid, radost a především lehkost bytí :-). Teď tedy nastal čas NA ŽIVOT a těším se na všechno, co přijde.... a vím, že pokud bych se kdykoli přestala cítit v sobě uvnitř dobře a nedokázala bych si sama pomoci, určitě si znovu vyberu Lucii a RUŠku, protože to skutečně funguje !!!  Moc děkuji, Ivana. 
Ivana, PrahaUčitelka
Šla jsem do terapie RUŠ s konkrétním cílem – zapracovat na vztahu se starším synem. Měla jsem pocit, že uvnitř své dítě miluji, ale nejsem schopná mu to ukázat. Byla ve mně zablokovaná láska, nemohla jsem reagovat na jeho emoce, potřeby s takovou láskou, s jakou jsem dokázala přistupovat k mladšímu synovi, tak přirozeně. Vyhrábla jsem z dětství hrozné věci, které už jsem dávno zapomněla. Zjistila jsem, že mají přímou souvislost s tím, co jsem cítila k synovi. Když byl syn třeba někdy protivný nebo nepříjemný, v RUŠce jsem viděla důvod proč cítím ten vztek! Jeho obličej byl v té chvíli stejně pokřivený jako ten, který jsem viděla v dětství a vyvolával ve mně strach té malé holčičky. Proto jsem hned zaujala obranný postoj, znejistěla, začala se potit a chtěla někam zalézt. Vztek mi zatemnil mozek a zasekla jsem se v reakci, neuměla jsem přijít s láskou. A i když jsem navenek jednala s klidem a respektem, syn ze mě cítil nejistotu, neupřímnost a jeho reakce mi to dávaly najevo. Jako by mi říkal: “Mami, prober se! Já vím, že uvnitř cítíš vztek! Nehraj tu na mě komedii!” A byl to hrozný pocit … jak pro mě, tak určitě i pro něj. Hodně jsem toho vybrečela, hodně přijala, spoustu věcí si “dovolila” a jakoby jsem “vyrostla”. Viděla jsem, jak ty věci ze současnosti s mým děstvím souvisí. Vím, že to může znít divně, chaoticky, a kdo na RUŠce nikdy nebyl, asi mu nedává moc smysl. Ale zkušenost je prostě nepřenosná. Lucie mě prováděla situacemi s takovou lehkostí, jasností. Měla jsem pocit, že mi opravdu dokonale rozumí i jako mámě dítěte, že chápe a cítí moji bolest, vnímá tu intenzitu mého problému a to mi dodávalo ještě větší odvahu se otevřít.
Ještě týž den po terapii nastala obrovská změna! To, co mi na synovi vždycky vadilo, jde teď úplně mimo mě! Se mnou to nic nedělá! Stoický klid.:-D S tím klidem mám možnost reagovat úplně jinak, v pohodě, nemusím jít řešit svůj vztek, necítím žádnou averzi, alergii, můžu reagovat s láskou, s úctou a být synovi daleko větší oporou jako rodič. Konečně bezpodmínečně milovat své dítě! Jsem ohromená!
Bára, 38 letmáma 2 synů
Lucko, děkuji Vám, moc jste mi pomohla. Samozřejmě chápu, že to je systém RUŠky, podle kterého postupujete. Nicméně již jsem na ní byla 2x, ale tato třetí terapie má diametrálně jiný výsledek. Nic jste neopomněla, strávila se mnou o hodinu a půl více, než je běžné a vše dokontrolovala tak, aby to mělo maximální efekt. Všem Vás velmi ráda doporučím a až se u mně zase objeví něco, co mě bude “tlačit”, ráda se k Vám vrátím. Též zvážím RUŠ kemp (kurz), protože skutečně po této terapii mi přijde, že neexistuje lepší řešení na problémy…
Mirka, 28 letmanažerka obchodního týmu
K Lucii jsem se dostala na základě reference od své kolegyně, která byla jejím přístupem nesmírně nadšená. V tu dobu jsem v sobě řešila spoustu věcí, v podstatě jsem štvala samu sebe, štvaly mě moje vlastnosti a vůbec jsem se pracovně nedokázala hnout z místa. Pořád jsem měla před sebou ty dvě misky vah a pořád jsem nevěděla, jak se ke které přikloním. Na jedné straně byla kariéra a na druhé straně koníček. Díky Lucii, kterou jsem navštívila, jsem si najednou uvědomila, že člověk nemusí volit A nebo B, ale může fungovat v symbioze obou aktivit a naopak ho to může ještě skvělě nabíjet :) Navíc jsem si uvědomila, že mé vlastnosti vlastně nejsou tak hrozné, jak na mě v ten moment působily. Například – a to považuji téměř za zázrak – jsem se naučila chodit všude včas :) Člověk si řekne, to je tedy zázrak… :) Ale tím, že jsme spolu odbklokovaly některé situace z mého dětství, tak najednou to jde a ani mě to nerozptyluje z koncentrace. A tak nějak najednou chodím všude včas, aniž bych se na to usilovně soustředila.
Veronika, 28 letfinanční konzultantka
Lucie je jednim z nejlepsich terapeutu, s kterymi jsem pracovala. Je empaticka, schopna se naladit a to dokonce uz ve chvili, kdy hledame co nejpresnejsi definici zameru. Je citliva, presna a pritom nesmlouvava – az prisna v tom nejlepsim slova smyslu. Navic se neda prehlednout, ze ji prace bavi a naplnuje. Co vic bych si mohla prat :-) . Kazdopadne dekuji Luci, Martina
Martina, 34 letumělkyně
Po priblizne 10 rokoch pomerne tazkych depresii, ktore som sa snazila vyliecit psychoterapiami a i psychofarmakami som nahodou na Googli narazila na metodu RUŠ. Video tvorcu metody Karla Nejedleho ma zaujalo natolko, ze som sa prihlasila na 5dnovy kurz Metody Rus. Bolo to neuveritelne! Videla som, co „to“ s ludmi a aj so mnou samotnou robi. Nicmenej, kedze som na kurz isla znacne „rozbita“, nebola sanca, aby som si priamo na kurze „vycistila“ vsetky moje negacie. Lucka Pancova sa kurzu zucastnila ako asistentka p. Nejedleho a uz tam mi dost pomohla. Prave preto, ked ma asi 2 tyzdne po kurze opat prepadla depresia a nevedela som, co so sebou, som sa rozhodla zavolat prave jej. Slovensko- cesky telefonat z Bratislavy do Brna, pocas ktoreho so mnou Lucka pracovala, trval mozno i 2 hodiny. Na svet sa vyklula zavazna negacia z detstva. Po uziti penicilinu, som dostala prudku alergicku reakciu a bojovala o holy zivot. Dusila som sa, nemohla som sa nadychnut, sanitka nie a nie dojst a ja som si myslela ze zomriem. Este i teraz mi behaju zimomriavky po tele, ked si predstavim ten priserny pocit bezmocnosti a desu, ze zomriem. Moj 20 rocny syn prave prechadzal okolo, ked mi Lucka dala prijimat „Prijimam, ze sa dusim“. Placuc som to opakovala a on si klepal po cele … Mne to vsak zmenilo zivot! Diky Luci za pomocnu ruku podanu v pravy cas! Dakujem Karlovi za jeho neuveritelnu metodu, ktora dokaze vratit radost zo zivota a robi s ludmi zazraky! Metoda je vyborna, ale aby bola ucinna co najrychlejsie je potrebny dobry empatycky terapeut. A tym Lucia Pancova rozhodne je. V Bratislave 4.2.2013
Květa, 52 letsprievodkyna cestovneho ruchu
Moje zkušenosti s RUŠ metodou. O této metodě jsem se dověděla od své kolegyně lékařky. Zaujala mně , protože jsem cítila několik měsíců potřebu tak nějak udělat pořádek v mém podvědomí. Cítila jsem zvláštní tlak v hrudníku, neklid, špatně jsem spala, objevily se stavy smutku, nejistoty a strachu z budoucnosti. Počas trojhodinového sezení mně terapeutka Lucie Pancová metodou RUŠ zavedla myšlenkami do dětství, provedla mně většinou kritických situací v mé minulosti, které zanechaly na duši jizvy a rány. V další fázi jsem spolu tato místa vyčistily, odpojily od současnosti a deaktivovali. Od té doby dobře spím, dokážu se radovat z každého nového dne a těšit se na to , co mně ještě v životě čeká.
Gabriela, 52 letdětská lékařka
Lucku jsem požádal o pomoc v naději, že mi pomůže srovnat rozpory, které jsem v sobě pociťoval. Chtěl jsem to zkusit, i když jsem úplně nevěřil, že se to s RUŠkou podaří. Dnes je situace taková, že vím, co jsem řešil, ale nevím, proč jsem to řešil, jelikož to už nevnímám jako problém. Vedle samotného čištění pomocí RUŠky k tomuto výsledku určitě přispělo i to, že Lucka čištění propojovala i s “obyčejnou” diskuzí k danému problému a přicházela s novými úhly pohledu.
M., 35 letprávník
Po terapii na sobě pociťuji mnohem větší klid, než před terapií. Vím, že mám ještě hodně věcí před sebou, ale těším se na to, že na nich zapracuju, už to je obrovský rozdíl oproti odsouvání problémů co možná nejvíce do budoucna. Prostě teď už vím co chci dělat a jak a nemám v hlavě zmatek jak před tím. Ta úleva je obrovská.
Vlastík, 33 letpracovník ve zdravotnictví
Za Lucií na terapii jsem si přišla dočistit vztah s tátou. Po vyčištění zdánlivých maličkostí se cítím jakoby ze mě spadl kámen, je mi lehce a cítím větší klid.
AničkaPraha
Chtel bych podekovat Lucii za terapii metodou RUŠ. V detstvi jsem byl pomerne casto tercem posmivani a sikany ze strany spoluzaku, coz ve me zanechalo myslenkove bloky, ktere v dalsim zivote bezduvodne spoustely moje negativni emoce i za beznych situaci. Lucie mi perfektne tento problem odstranila a jak jsem se postupne mohl presvedcit, moje negativni emoce se jiz neobjevuji ani v nekterych dalsich oblastech, ktere s puvodnim traumatem souvisi jen vzdalene.
Petr, 38 letmanažer
Na rušku jsem šla s cílem vyčistit dva problémy, strach z mluvení a toleranci ke svým chybám. Často se mi stávalo, že když jsem byla v okruhy nových, cizích lidí, že jsem vůbec nemohla mluvit. Najednou jako bych se zablokovala a nemohla jsem nic říct. Chtěla jsem se strašně moc zapojit, ale najednou všechno, co mě napadalo, bylo trapné nebo nevhodné. Chtěla jsem se bavit odvázaně jako ostatní, ale jednoduše mi to nešlo. Ty samé pocity jsem měla, když jsem chtěla mluvit cizím jazykem. Najednou blok, koktala jsem, gramatika šla ta tam, no prostě hrůza. Čím víc jsem se to snažila překonat, vyřešit, tím spíš to nešlo. Mnohem rafinovaněji jsem všechno promýšlela, abych náhodou neřekla nějakou blbost a vlastně jsem se uzavírala mnohem víc do sebe. Druhý problém, který jsem chtěla vyřešit byla moje posedlost chybami, strašně mi vadilo, když jsem nějakou udělala a ještě mnohem víc mi vadilo, když to někdo zjistil a upozornil mě na to. Rázem jsem přemýšlela, co to pro mě může znamenat, jestli to proti mně někdo použije. Všechny tyhle problémy jsem jednou terapií vyřešila. Už nemám strach mluvit. Mluvím s každým a úplně o všem, dokonce jsem se sama několikrát přistihla jak spontánně vyjadřuji emoce, a to hlavně radost, což jsem předtím neuměla. Chyby nyní vnímám jako prostor pro zlepšení a vlastně by se dalo říct, že každou “kritiku” vítám. Cítím se mnohem šťastnější a mám radost ze života. “
Martina
Děkuju Lucce za věnovaný čas a za to, že je důsledná a nenechá nic náhodě. Sedí trpělivě s vámi. Nenechá uniknout nenápadnou emoci, která pak může vést k tomu, že k rozhodování nebudete používat vlastní intuici, ale pouze šachovou logiku, která vám vystaví mat.
Martin, 31 letprojektový manažer
Všechno mi začalo připadat k ničemu, byla jsem vynervovaná, agresivní. Řvala na tech koho mám ráda, štval mi celý svět. Nikdy jsem nevěřila že nějaká terapie mi muže pomoc, ale došla jsem k tomu, že už to sama nezvládnu a rozhodla, že to zkusím. Lucie není doktor, který vás vyléčí, nebude ani čistit ty vaše šupliky, kam ukládáte svoje trápení. Budete je čistit sami. Lucie vždycky najde ten spravný klíč a otevře to – a teď je to na vás – znovu se ponořite do situace která se stala možna před dvaceti lety a budete se divit jak do detailu si to všechno pamatujete – a jak neskutečné vám to stale bolí. A pochopite že tu bolest jste nosili v sobě celou dobu a zjistite, že je nejenom těžká, ale pořad ovlivňuje váš život, rozhodnuti, naladu i vztahy. A když to vyřešíte, neskutečně se vám ulevi. Je to práce na sobě, ale stojí to za to.
A., 24 letpodnikatelka
Během jedné krátké terpaie jsem se zbavila tlaku na prsou, lépe se mi dýchalo a druhý den jsem si konečně dokázala prosadit před manželem svůj názor. Nevím, kde se ta síla ve mně vzala. Od té doby se dívám na věci jinak, mám chuť pochopit, jak to mám v hlavě poskládané a objevit bloky, které mi ještě brání.
Dana, 48 letpodnikatelka
Luci, díky za naší svižnou spolupráci. Miluju chvíle, kdy můžu lidem svými nápady ulehčovat život. Měla jsem ovšem velký problém s uskutečňováním toho, co mě napadlo. Jednoho dne mi došlo, že bez plánování, organizace aktivit a systematické přípravy na schůzky a své kurzy, nikdy žádnou firmu nepostavím. Proto jsem se rozhodla s tím něco udělat a vybrala si koučování s tebou. Oslovila mě tvoje systematičnost, našla jsem způsob, jakým ji můžu využít ve své práci tak, aby to vyhovovalo mně. Našla jsem styl, jak plánovat a plány realizovat, nebát se toho a neprožívat zbytečný stres a co víc, teď si plánování a pracovní schůzky vyloženě užívám. Díky za to!
Martina, 24 letpodnikatelka
Lucie byla tou osobou, která mi, jako první ukázala metodu RUŠ a díky níž jsem nakonec jel na kurz Karla Nejedlého. Po kurzu se mi dost ulevilo a průběžně jsem si řešil zbylé problémy. Stalo se mi ale, že jsem si nebyl schopen sám pomoci a Lucie mi vždy ochotně pomohla. Naposledy jsem měl nepříjemnou náladu a byl jsem pod velkým stresem. Cítil jsem se fyzicky velmi špatně. Sám jsem nemohl najít příčinu a tak jsem se dostal do stádia, kdy jsem nevěděl, co dál. Tak jsem se spojil s Lucií, která mě provedla podvědomím a našel jsem hluboce skryté bloky, které mimo jiné ovlivňovaly moje problémy v práci a s tím spojené vyčerpání organismu. Hodně se poté také zlepšíl můj vztah s otcem. Oceňuji její přehled a důslednost v kladení záměru, která celou terapii výrazně zrychluje a zefektivňuje.
Tomáš, 28 letprojektový manažer
Ráda bych Vám poděkovala za Vaši práci terapeuta, která mi přišla do života právě včas. Cítila jsem nepříjemnou závislost na manželovi, nespokojenost ve vztahu a neschopnost tu situaci změnit z důvodu finanční závislosti na něm. Přesto, že jsem podnikala a svou práci dělala dobře, finanční propady se střídaly s obdobím pohody. V obdobích finanční nevyrovnanosti sílila manželova arogance a agrese. Můj pocit prohrané bitvy byl potvrzen jeho vztekem a nadávkami. Já bez finančních prostředků neviděla cestu ven. Na metodu Ruš jsem narazila „náhodně“. Během 3 sezení jsme postupně řešily, proč trpím nedostatkem zakázek, práce a financí, které mi brání osvobodit se od manžela, jak vyřešit vztah s manželem, abych o všechno nepřišla (včetně dětí) a jak se osamostatnit a zvládnout všechno sama, bez podpory, na kterou jsem celý život zvyklá spoléhat. Terapie proběhly spíše neplánovaně, kdy jsem zavolala, když bylo třeba, během 3 měsíců. Vyřešila jsem problém s nedostatkem zakázek, vztah s rodiči, který mě velmi ovlivňoval, a narazily jsme na vztah se sestrou, na kterou jsem vždy spoléhala a cítila její podporu. Měly jsme výborný vztah. Ale najednou jsem viděla tu návaznost na další vztahy v mém životě, vždycky jsem chtěla mít vedle sebe někoho, o koho se dalo opřít. Uvědomovala jsem si, jak i teď hledám oporu a jsem z toho ve stresu. Výsledky terapie přišly po každém sezení. Cítila jsem, co mi v životě vyhovuje a co ne, zbavila se věcí a lidí kolem sebe, kteří mě vysávali, cítila jsem, že věci vidím jinak a zaznamenala jsem prudký nárůst práce a zakázek. Druhý den po našem posledním sezení mi zavolala firma, s kterou jsem jednala před půl rokem, a dostala jsem zakázku, která je řádově v milionech korun. Cítím, že závislost není, zmizela a užívám si ten pocit uvědomění, že žádnou závislost v životě nepotřebuji. Že si v životě dokážu zajistit všechno sama, že si do života mohu nechat přijít cokoliv.Tedy děkuji za tu skvělou možnost vzít svůj život do svých rukou.
Iveta, 35 letbydlení, design

Reference workshopy pro ženy

V Lucii se snoubí racionální přístup a nádherný mysticismus, proto jsme si pro rituál přijetí a pojmenování naší úžasné dcery vybrali právě ji. Celý rituál se nesl v duchu lásky, přirozeného plynutí, přijímání a dávání. Pro nás všechny to byl velmi silný, hluboký a kouzelný zážitek.
Adéla Bavlšíkovámáma, lektorka Hormonální jógy